Prasa silosująca

R&D Centre INVENTOR Sp. z o.o. zrealizowała projekt zaawansowanej technologicznie konstrukcji prasy silosującej o wysokim stopniu innowacyjności. Został on wykonany w ramach Programu „INNOTECH” w ścieżce programowej IN-TECH, dofinansowanego przez Centrum Badań i Rozwoju. Projekt był realizowany we współpracy z Instytutem Agrofizyki im. Bogdana Bobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk.

Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO przeznaczona jest do wysoko skompresowanego napełniania rękawów foliowych materiałem przeznaczonym do produkcji kiszonki. Ich długości mogą dochodzić do 75 m i średnicy 2,7 m . Do napełniania rękawów można stosować m.in. zielonkę z kukurydzy, mokre ziarno, trawę (zielonkę pastwiskową), lucernę i koniczynę, wysłodki buraczane czy młóto browarnicze.

Prasa silosująca

Dzięki całkowitemu i równomiernemu wypełnieniu rękawa foliowego, użytkownik ma możliwość uzyskania wysokiej jakości paszy przy jednoczesnej minimalizacji strat zakiszanego materiału. Doskonałe ubicie materiału roślinnego w rękawie gwarantuje uzyskanie trwałej kiszonki. Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO jest oferowana klientom przez SIPMA S.A.

Opis funkcjonalności produktu oraz jego dane techniczne.